Ondřej Landsinger rozhodl házenkářům výhru nad Bystřicí

Nakonec urvali dva body. Bylo to ale se štěstím. Strakoničtí muži v 10. kole I. ligy v sobotu 1. prosince doma těsně porazili Bystřici pod Hostýnem 26:25, když vítěznou branku zaznamenal minutu před koncem ze sedmičky Ondřej Landsinger. Přitom Jihočeši nad soupeřem, který přijel jen s jedním hráčem na střídání do pole, vedli ve 45. minutě už o čtyři góly (20:16). Jenže neproměněné šance a nedůrazná obrana jim přinesly komplikace.

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Výhra byla určitě zasloužená, kvalita byla na naší straně. Drama to bylo především kvůli nedůrazné obraně a neproměněným příležitostem. Důležitou roli sehrál Honza Kačín, který ve druhém poločase dokázal vzít zodpovědnost na sebe a vstřelil důležité góly. Vzhledem k tomu, že soupeř přijel jen v sedmi hráčích do pole, měl být zápas z naší strany určitě přesvědčivější a měla se projevit fyzická převaha. Jenže jsme průběh utkání podcenili a nehráli jsme tak, jako třeba předtím v poháru proti extraligové Dukle. V hlavách jsme měli jednoduché vítězství a sami jsme se dostávali pod tlak, když se nedařilo, a dovolili jsme soupeři důstojný výsledek.“

HBC Strakonice 1921 – HK Bystřice pod Hostýnem 26:25 (13:11)

Branky: Landsinger 8 (4), Kačín, L. Fencl 6, A. Nejdl 3 (1), Samek 2, Mošovský 1 – Gabriž 8, Hybner 5 (4), Salvet 5, Vala 4, Ryška 2, Juránek 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 2:3. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Gabriž). Góly ze sedmičky: 5:4. Přihlíželo 270 diváků. Nejlepší hráči utkání: Kačín – Vala.

Převzato ODTUD